Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W przypadku dużo z nas zima jest szczególnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do aktywności fizycznej. Nie myśląc już nawet o stałym ruchu na gorącym powietrzu… Co dobrze, w semestrze zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie właśnie do pamiętania o sprawność fizyczną, lecz też do stanu naszej skóry. Na wesele wiosna jest doskonałym czasem na ostatnie, aby powrócić do strategie i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich sytuacjach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w semestrze zimowym, może liczyć inny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno od typu problemów skórnych, jak i ogólnej kondycji organizmu oraz innych predyspozycji osoby mającej z pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich okolicznościach warto także ujawniać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można zaczerpnąć z niewiele innych zabiegów, ponieważ ich podejmowanie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która przyjmie na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najciekawszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, lub toż odpowiedni gatunek i czy można je sprawić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych środków jest właściwie duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w momencie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Gdy chociaż nie jest własnych przeciwwskazań do danych kuracji, wynikających np. z własnego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najciekawszych braków w niniejszym sezonie zdaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz zabieg parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego działania obraca się różnego typu kwasy, które, w relacji od typu i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą korzystać niższe czy większe stężenie. Peeling chemiczny daje nie dopiero na rozwiązanie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i rozwija rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń odnosi się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją zakończyć chociażby w przypadku cery naczyniowej i ciepłej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie właśnie oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz i poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta metoda sprawdza się zarówno w kuracjach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak także w terapiach, których przedmiotem jest pełna poprawa stanu cery. Sposoby tego standardu zezwalają na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która polega na ogromnym wpisaniu w piłkę wybranego preparatu ze elementami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną z jej podstawowych korzyści jest więc możliwość dostosowania procedury zabiegowej do swego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa sprawdza się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z norm ciała, szczególnie narażonych na zgubne działanie warunków atmosferycznych w semestrze zimowym, są dłonie. To obecnie na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z faktem wysuszonej i starej roli w stronach dłoni, skutecznym podejściem będzie zabieg parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są brane w czasie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego rejonu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments