Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Warto przeczytać

NTM jest dolegliwością na tyle prywatną i krępującą, że każda dotknięta nią osoba potrzebuje nie przyjąć do tego, aby problem ujrzał światło dzienne. Komfort, swobodę i atrakcyjną ochronę gwarantują dobrze dobrane produkty chłonne, jak np. wkładki, bielizna chłonna czy pieluchomajtki dla dorosłych. Kiedy po nie sięgnąć oraz jako tak dobrać?

 

Nietrzymanie moczu – jak można obejrzeć dolegliwość?

O nietrzymaniu moczu mówimy wtedy, gdy dołącza do mimowolnej mikcji, tzn. od niezależnego z nas wypływu moczu. Nasilenie problemu pewno być mocno różne – od kropelkowego upuszczania moczu, po całe opróżnienie pęcherza moczowego. Jednorazowy przypadek tego typu nie musi też o niczym świadczyć. NTM może być charakter czasowy i wynikać np. z zapalenia pęcherza moczowego, przyjęcia leków moczopędnych czy spożycia alkoholu.

Kiedy natomiast sytuacja powtarza się, należy udać się do internisty w punkcie określenia przyczyny problemu. NTM nie jest bowiem chorobą tąż w sobie, ale objawem. Powinien także sięgnąć dopiero po produkty chłonne, które – mimo problemu, jaki wystąpił – pozwolą zachować komfort i jakość życia na ogromnym stopniu.

Pieluchomajtki dla dużych i wyjątkowe materiały chłonne w grze z NTM

Pieluchomajtki dla dorosłych to materiał, który przeznaczony jest osobom zmagającym się z możliwym, trudnym także daleko szerokim stopniem nietrzymania moczu. W realizacji nazywa to, że mało w zespole nie są w stopniu zapanować nad swoim pęcherzem. Pieluchomajtki są bardzo ciekawe, dlatego z powodzeniem ważna je korzystać nie jedynie na dobę, a dodatkowo na noc. Sprawdzą się dobrze w wypadku osób starych i leżących. Dobrze dobrane, nie tylko zapewnią ochronę przed przeciekaniem i ciężkim zapachem, ale pozwolą poczuć się świeżo i komfortowo.

W wypadku mniejszego natężenia dolegliwości można sięgnąć po drugie produkty chłonne, jak np. wkładki, podpaski urologiczne, bielizna chłonna. Stanowią one dedykowane zarówno kobietom, jak również gościom (ich kształt pozwala pogodzić się do bielizny i anatomii ciała). Stanowią wtedy owoce bardzo dyskretne, niedające się pod odzieżą. Stanowią wartę w wypadku kropelkowego i eleganckiego NTM (wkładki, podpaski), po mali i wymagający (bielizna). Duży wybór produktów chłonnych w bliskiej ofercie posiada TENA.

Nowe produkty

W wypadku wystąpienia problemu nietrzymania moczu warto zabezpieczyć się nie ale za pomocą pieluchomajtek, bielizny czy wkładek. Możemy zapewnić sobie czy naszym drogim zmagającym się z NTM dodatkową wartę w role specjalistycznych pokrowców na łóżka i miejsca. Dzięki nim praktycznie na co dzień zadbać o prostota i zabezpieczyć meble.

Też warto zadbać o słabą i otwartą do podrażnień skórę okolic intymnych, stosując kremy ochronne z cynkiem lub gliceryną. Powinien dbać o tym, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli bowiem dołączy do otarć, podrażnienia lub co gorsza do rozwoju stanu zapalnego, niezwykle trudno leczyć skórę w niniejszym trudnym obszarze.

NTM – postępowanie

Jak teraz zostało nadmienione, jeśli NTM stawanie się faktem, należy udać się do internisty w charakterze ustalenia winy i rozpoczęcia kroków uważających na projekcie jej wyeliminowanie. Jednocześnie ale o zapoznać w bycie kilka zdrowych zmian.

Przylegają do nich m.in. zmniejszenie wagi ciała, jeśli występuje problem otyłości czy nadwagi, rezygnacja z gazie i kofeiny lub przynajmniej znaczne ograniczenie ich podejmowania, wdrożenie aktywności finansowej (na ile istnieje to dodatkowe razem ze okresem zdrowia). Duże jest również podjęcie ćwiczeń mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy. To rzeczywiście one ograniczają cewkę moczową i wtedy ich założeniem stanowi jej wiązanie, aby nie dochodziło do mimowolnego wypływu moczu.

Nietrzymanie Moczu – Kiedy Sięgnąć Po Profesjonalne Produkty Chłonne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments