Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Kamienna Góra

Dolnośląskie

Endometrioza to podstępna choroba, która dotyka jedynie kobiety. Jednak dzięki rozwojowi medycyny i myśli lekarze wiedzą coraz dużo na jej element. I chociaż geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się coraz bardziej pomocne.

Endometrioza Lekarz Bolesławiec

Co zatem stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka wybierająca się zwykle w macicy – zostaje odnaleziona w nowych dziedzinach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie też przypadki, w których endometrium było położone np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez sensu na plac występowania używa przez całe poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki wybierające się w macicy w ostatniej fazie są leczone z tworzywa kobiety wraz z naturą miesiączkową. Te dane w nowych dziedzinach organizmu nie mają takiej okazji i dochodzi do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z pory jest przyczyną powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a jeszcze bezpłodności. W tych latach specjaliści i dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, oraz ze względu na uszkodzenie danej dotyczących podłoża jej powstania, nie jest pewny środek na ostatnie schorzenie. W układu z obecnym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Bolesławiec

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek dziwi się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic potwierdza te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Nie jest toż dolegliwość złośliwa. Jednak jej rozwój kliniczny jest taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – prowadzi w drinkom z tematów widocznych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, ma różnego typie zgrubienia i guzy zbliżone swoimi zaletami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również wad endometrium, znajduje się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym organizmie odpornościowym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Bolesławiec

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści z endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych doświadczeń w wygodnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Bolesławiec

Specjaliści z leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują nowe metody leczenia, nierzadka stosując je ze sobą, w planie osiągnięcia jak najlepszego wyniku kuracji. Pacjentki przedstawiające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w tym więcej dietetyka, jaki w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Odpowiednia dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. Dodatkowo odnosi się terapię farmakologiczną, która jeszcze leczy w rywalizacji z bólem, a w wypadkach mocno zaawansowanej endometriozy, reklamuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Bolesławiec

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które wnikają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod uwagą lekarzy do tyłu swojego istnienia. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i pewnemu leczeniu, jest szansa na zredukowanie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments