Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak daleko je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki

Akwarium dla bojownika – jak dużo je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na swoje piękne ubarwienie, dość często brane są do uprawy w domowych zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które wybieramy na własnych pupili, tak i rybki potrzebują specyficznych warunków do życia właściwej sytuacji i zdrowia.

Niezmiernie ważnym jest, aby podać im jako najatrakcyjniejsze warunki do wzrostu – dzięki temuż będziemy potrafili zajmować się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom optymalne warunki do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to miejsca bardzo niebezpieczne – wymagają one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i wpływają w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta polepsza się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba gości jest prawdziwsza, akwarium powinno stanowić co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w ścianach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było stałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, należącymi do unie ryb labiryntowych, zaś wtedy znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie być daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Jest to też kolejną zaletę – chroni ryby przed zbyt długim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w pewnej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o wpisać na chwila roślin, jakie będą wytwarzały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy kolejne elementy podłoża, jak skały w ciemniejszym kolorze. Zapewni nam to dobre warunki do analiz tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej odpowiedniej kondycji.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments